4 tajomstvá, ako dobre skombinovať šperky

Dnes sa pozornosti samotnému oblečeniu veľa nevenuje, ale skôr tomu, ako ho nosiť a kombinovať, ako vkladať akcenty a zdôrazňovať ich výhody. Preto si povieme aj my, ako si skombinovať vaše obľúbené šperky a iné dekorácie bez toho, aby sa stal z vás „vianočný stromček“.

4 tajomstvá, ako dobre skombinovať šperky
4 tajomstvá, ako dobre skombinovať šperky (Foto: unsplash.com)

Na tento účel je dôležité poznať a čo je najdôležitejšie, dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel.

Pozor na farebné kombinácie

Pokúste sa nemiešať šperky vyrobené z kovu v rôznych farbách. Napríklad prsteň z bieleho zlata, žltý náramok a červené náušnice sa nikdy nekombinujú. To je možné iba pri dizajne jedného šperku.

Dôležité je nemiešať ani kamene

Ďalšie z dôležitých pravidiel, ktoré sa oplatí dodržiavať. Inak stratí diamant medzi množstvom granátov, smaragdov, tyrkysov, jaspisov a dokonca aj kubických zirkónov svoju cenu. Kameň najlepšie vynikne iba vtedy, ak je sám alebo v spoločnosti svojho druhu. Tak na to pri výbere šperkov Oliver Weber berte ohľad.

Vyberajte si šperky podľa štýlu vášho oblečenia

Veľký náhrdelník v etnickom štýle a elegantný prsteň pravdepodobne nenájdu spoločný jazyk. Je preto lepšie si zvoliť veľký náhrdelník a náramok alebo elegantné zlaté náušnice a tenkú retiazku s klasickým príveskom. Krásnymi doplnkami v tomto smere sú napríklad šperky S’agapo.

Dodržiavajte pravidlo troch ozdôb

Pravidlo troch ozdôb je známe takmer každej žene od ranného detstva. Znamená to, že môžete nosiť najviac tri položky naraz! Napríklad:

  • prsteň + náramok + náušnice;
  • náhrdelník + náušnice + náramok;
  • hodinky + náušnice + brošňa atď.

Nenoste však prsteň, náušnice, náhrdelník alebo náramok s hodinkami. Pamätajte: všetko s mierou. Ozdoby dodajú outfitu ľahké akcenty, no nikdy sa do nich neobliekajte. Výsledný efekt potom nemusí byť pre vaše okolie príjemný.

Text:PR