Cenovo priaznivé a na zážitky bohaté dovolenky v Chorvátsku

Naozaj sú medzi nami ľudia, ktorí chodia na dovolenku k moru dvakrát ročne, a nemožno sa tomu čudovať. Veď taká dovolenka v neďalekom Chorvátsku padne dobre zakaždým, keď máme v práci dlhšie voľno.

Cenovo priaznivé a na zážitky bohaté dovolenky v Chorvátsku
Cenovo priaznivé a na zážitky bohaté dovolenky v Chorvátsku

V Chorvátsku si užijú aj rodiny s deťmi

Do Chorvátska autobusom, to akoby kameňom dohodil. Túto cestu vydrží skutočne každý, malé dieťa i senior. V súčasnosti, keď cestovné kancelárie robia všetko pre to, aby si dovolenku mohol dovoliť hocikto, možno čakať nielen jazdu luxusnými autobusmi, ale takisto aj zvýhodnené pobyty, pričom deti do 12 rokov cestujú často aj grátis. Už si len vybrať tú správnu lokalitu a ubytovanie. Zaujmú vás moderné hotely s extra službami alebo skôr apartmány v tradičných chorvátskych domčekoch stojacich v starých zachovalých uličkách? Vyberaví buďte aj pri voľbe pláže, aby jej piesok/štrk ulahodil vašim nohám, vyhovovalo vám more a služby v okolí. Nenáročný turista si dovolenku v Chorvátsku môže užiť už od 150 eur za týždeň, všetko záleží na tom, kedy si zájazd zakúpi a o aký typ dovolenky pôjde. Poznávacie zájazdy môžu vyjsť drahšie, ale stojí to za to.

Aké sú dovolenky v Chorvátsku

Spoznávať krásy Chorvátska môžete rok čo rok, pretože ich je dostatok, a pre výhodné ceny zájazdov si letnú dovolenku môžete dopriať pokojne aj dvakrát za sezónu. Robia to tak mnohí, jednou leto privítajú, druhou sa s ním rozlúčia. Či budú vaše kroky smerovať na najväčší chorvátsky ostrov Istriu, alebo budete skúmať historické pamiatky Zadaru a Splitu, či si počas dovolenky v Chorvátsku budete len tak užívať na najkrajších piesočnatých plážach, nezabudnite ochutnať ani tradičnú chorvátsku gastronómiu či si skúsiť niektorú z vodných atrakcií. Ak chcete stráviť dovolenku v Chorvátsku aktívne, rozhodnite sa pre poznávací zájazd, kde sa okrem odpočinku budete môcť venovať aj poznávaniu krajiny. Za zmienku určite stoja hradby v Dubrovníku, pútnické miesto Medžugorje alebo Plitvické jazerá, ktoré si mnohí spájajú s natáčaním známeho filmu o Winnetouovi. Šestnásť jazier na dvoch kilometroch štvorcových, kaskády či vodopády môžete pozorovať i z pohodlia loďky či vláčika. Tak čo, pridáte sa na palubu mnohých spokojných turistov aj vy?

Text:PR