Kozmetika z Mŕtveho mora: praktický a zdraviu prospešný darček

Vedeli ste, že Mŕtve more je najhlbšie hyperslané jazero na svete? Voda v ňom je deväťkrát slanšia ako v mori, vďaka čomu má blahodarné účinky na naše zdravie. Prípravky z nej pomáhajú pri dýchacích a kožných chorobách, poradia si aj so starnutím pokožky.

Kozmetika z Mŕtveho mora: praktický a zdraviu prospešný darček
Kozmetika z Mŕtveho mora: praktický a zdraviu prospešný darček

Najslanšia a najnižšie položená vodná plocha na Zemi

Rozloha tohto jazera je 1 050 km², jeho hladina leží 430 metrov pod hladinou mora. Prečo ho voláme hyperslané jazero? Ide o vodný útvar, ktorý obsahuje významné koncentrácie chloridu sodného alebo iné minerálne soli. Obyčajná morská voda obsahuje asi 3,5 % soli, Mŕtve more jej obsahuje takmer desaťkrát toľko. S 33,7 % slanosťou je teda najslanším a zároveň najnižšie položeným svetovým vodným útvarom.

Neobvykle vysoká koncentrácia soli spôsobuje, že plávanie v Mŕtvom mori by malo byť v dôsledku prirodzeného vztlaku jednoduché. Väčšinou však ide o ležanie na hladine, pretože voda je tak nasýtená soľou, že sa v nej takmer nedá plávať ani ponoriť. V tak slanej vode nedokážu prežiť zvieratá ani rastliny, odtiaľ teda pramení jeho názov.

Výnimočné účinky na zdravie ľudského organizmu

Oblasť Mŕtveho mora sa stala hlavným centrom na liečbu rôznych zdravotných problémov z viacerých dôvodov: vysoký obsah minerálov vo vode, neprítomnosť peľov a iných alergénov v ovzduší, nízke množstvo ultrafialovej zložky slnečného žiarenia a vyšší atmosférický tlak v tejto hĺbke majú špecifické účinky na zdravie. Vysoká koncentrácia minerálov má blahodarný účinok pri liečbe kožných, reumatických a respiračných chorôb.

Známym a účinným liečivom je aj bahno z Mŕtveho mora, ktoré sa usádza na jeho pobreží. Toto bahno je špecifické a ojedinelé na celom svete, jeho výhodou je okamžité pôsobenie a dlhodobý účinok. Ak vás trápi únava a stres, bahno z Mŕtveho mora je ideálnym prostriedkom na celkovú relaxáciu a uvoľnenie organizmu.

Práve vďaka týmto účinkom sú voda, soľ a bahno z Mŕtveho mora využívané aj v kozmetike. Ak vás trápia kožné problémy, problematická pleť alebo vaše telo potrebuje poriadnu dávku minerálov a vitamínov, vyskúšajte kozmetické výrobky z Mŕtveho mora. Sprchový gél, mydlo, soľ do kúpeľa, rôzne krémy a pleťové masky udržujú pleť mladú a sviežu. Kozmetické sady z Mŕtveho mora v peknom balení sú aj originálnymi a praktickými darčekmi pre vašich blízkych.

Text a foto: PR