Kuchyňa podľa vášho gusta, či už ste single alebo máte rodinu

Existuje niekoľko typov kuchýň, z ktorých si môžete pri zariaďovaní svojho domu alebo bytu vyberať. Či už žijete single životom, alebo máte veľkú rodinu, súčasná paleta rôznych materiálov, prevedení a farieb určite ulahodí aj vášmu životnému štýlu. Malá či veľká? Nič z toho nie je problém!

If you want a treat, you've gotta whisk for it

Ak potrebujete kuchyňu menších rozmerov s dizajnovým zovňajškom alebo skôr jednoduchšie, no funkčné prevedenie pre väčší počet členov domácnosti, odolné aj voči používaniu malých nezbedníkov, a neviete si vybrať zo širokej ponuky na trhu, v Albero nábytok vám odborníci radi podajú pomocnú ruku. Niektorí ľudia majú jasnú predstavu o tom, čo by chceli mať doma a či pôjde o klasický alebo moderný dizajn. Väčšina sa však v bohatej ponuke obchodov stráca a nedokáže si správne vybrať.

Rodinné kuchyne

Ak má kuchyňa slúžiť celej rodine, zvoliť by ste mali neutrálnejšie farby a najmä pevný odolný materiál, ktorý vydrží aj nápor varenia najmenších členov rodiny, ktorí radi pomáhajú – miešajú, krájajú a upratujú. Mala by byť veľká, aby v nej bol dostatok úložného priestoru pre potreby rodiny. „Tento typ kuchyne je vhodné vybaviť detskými poistkami nielen na šuplíkoch, aby sa deti nedostali k ostrým predmetom, ale aj na spotrebičoch ako napríklad rúra,“ odporúča Martin Škrabala, vedúci predaja spoločnosti Albero nábytok. Taktiež je vhodné uprednostniť oválne hrany namiesto klasických, ktoré môžu byť nebezpečné najmä pri detských hrách, alebo ich prekryť chráničmi, ktoré v prípade nárazu stlmia možný úraz. Vyhnúť sa treba aj lesklým povrchom, ktoré je nutné neustále leštiť – viac ako nepraktické pri deťoch v domácnosti, ktoré objavujú svet a všetko chytajú. Lepším variantom je matné prevedenie.

Kuchyňa pre single život

Oproti rodinnej kuchyni môže byť táto menších rozmerov a človek si môže dovoliť viac experimentov, keďže nie je limitovaný bezpečnosťou drobcov. Môže obsahovať menej závesných skriniek alebo namiesto nich možno použiť len štýlové police v rôznych farbách v modernom prevedení a dodať tak celému priestoru vzdušnosť. Pokiaľ žije človek sám, nepotrebuje obrovské množstvá hrncov, príborov, tanierov, pohárov a ďalšieho vybavenia, takže nie je potrebná ani investícia do obrovskej kuchyne. „Zamerať sa môže viac na štýl a zaujímavé prevedenie, ktoré mu vyhovuje, pričom si môže dovoliť oveľa viac experimentovať, napríklad aj s lesklými povrchmi,“ vysvetľuje Martin Škrabala.

Kuchyňa v biznis štýle

Človek, ktorý sa sústreďuje viac na svoju kariéru ako na čas strávený v domácnosti pri varení, sa môže zamerať najmä na štýlový dizajn a menej riešiť funkčnosť a praktickosť kuchyne. Experimentovať možno s kamennými, drevenými, ale napríklad aj sklenenými drezmi či celými časťami kuchynskej linky, ktoré budú pôsobiť futuristicky a príťažlivo. Súčasťou kuchyne môžu byť najmodernejšie technické vychytávky ako zabudované rádio, podsvietený pracovný ostrov a rôzne smart riešenia na mieru, ktoré umožňujú zapnúť spotrebiče tesne pred príchodom domov, aby boli pripravené na okamžité použitie.

Nech už patríte do ktorejkoľvek zo spomínaných kategórií, základom je, aby sa vám kuchynská linka páčila a splnila všetky vaše predstavy a priania.

Text a foto: PR