Načo je dobrá ionizovaná voda?

Tekutiny, ktoré pijeme, majú výrazný vplyv na náš organizmus. Jedným z najvážnejších problémov je prekysľovanie organizmu, ktorý sa úzko spája s pitným režimom a celkovou životosprávou. Limonády plné cukru, ochutené minerálne vody či rôzne alkoholické nápoje nášmu telu veľmi neprospievajú. Vytvárajú kyslé prostredie, ktoré sa spája s únavou, nedostatkom energie či náchylnosťou na ochorenia. Riešením je čistá kohútiková voda. No a ešte lepšie taká, ktorá prešla ionizátorom vody.

Foto ilustračné (Zdroj: Bigstockphoto)
Foto ilustračné (Zdroj: Bigstockphoto)

Ionizátor vody ako nový trend
Novým trendom bojujúcim proti prekysľovaniu organizmu je úprava vody z kohútiku pomocou ionizátoru vody. Ten oceníte, ak chcete spraviť niečo pre svoje zdravie, no kupovanie balených vôd je pre vás otravné. Na vylepšenie vody z kohútika či studne potrebujete ionizátor vody. Pomocou neho si môžete potom nastaviť niekoľko variantov od kyslej vody s antibakteriálnymi účinkami až po zásaditú. Okrem úpravy pH ionizátor vyčistí vodu od chlóru, nežiadúcich nečistôt i látok, ako sú pesticídy, ťažké kovy či dusičnany.

Aká je ionizovaná voda?
Alkalická ionizovaná voda je redukovaná, antioxidačná voda s malými molekulami. V podstate ide o najlepšiu dostupnú pitnú vodu. Takáto voda vzniká pretekaním cez pozitívne a negatívne elektródy v ionizátore vody, čím sa stáva ionizovanou. Následne sa delí na alkalickú a kyslú, pričom obidva druhy sa tvoria súčasne a majú výnimočné vlastnosti. Alkalická je určená na pitie a kyslá zase na dezinfekciu a kozmetické účely.

Ionizácia znamená získanie alebo stratu elektrónov. V prípade alkalickej ionizovanej vody sa elektrón odoberá z jednej kyslíkovej molekuly a následne presúva do druhej molekuly. Vďaka tomu sa tá druhá molekula stáva antioxidantom.

Text: PR