Návod pre lepšie spanie

To, ako sa cítite počas svojho bdenia závisí na tom, ako dobre sa v noci vyspíte. Vždy to nemusí byť jednoduché a hľadať liek na dennú únavu je potom horšie. Základom zdravého spánku je v prvom rade okolie, ktoré vás obklopuje a životný štýl, ktorý preferujete.

Návod pre lepšie spanie
Návod pre lepšie spanie

Dodržiavanie základných pravidiel
V prvom rade, by ste si mali navyknúť na určitú pravidelnosť. Chodiť spávať v rovnakú večernú hodinu a dodržiavať tento rituál každý deň. Vieme, že niektorí ľudia majú z rozličných dôvodov problémy, ktoré im tak jednoducho zdravý a ničím nerušený spánok nezaručia a potom musia siahnuť po tabletkách na spanie. Pravidlo vždy potvrdzuje nejaká výnimka, no zdravý človek by mal vyskúšať aj ostatné dostupné možnosti.

Napríklad také denné svetlo, je tiež veľmi prospešné. Čo najviac prirodzeného svetla vám dodá cez deň tú najlepšiu energiu.

Kvalitné doplnky
Ak sa zbavíte zlozvyku fajčenia a pitia nadmerného množstva kávy, prospeje to nielen spánku, ale aj celému organizmu. Nie sú to práve najzdravšie veci a s ich minimalizáciou získate naozaj veľa. Možno sa vám bude aj ľahšie a rýchlejšie chudnúť.

Ani kvalitná matrac nie je na zahodenie, v prvom rade musí dobre kopírovať vašu chrbticu. Jej materiálové zloženie by malo zodpovedať vašej hmotnosti a rozmerom postele.

Dôležité fakty o spánku
Samotný spánok by mal trvať minimálne 7 hodín. Samozrejme, že tento čas je informačný a jeho dodržiavanie v čo najväčšej miere vám môže odstrániť veľa problémov. Viac ako tretinu svojho života strávime v spálni. Preto si toto prostredie prispôsobme v čo najlepšej miere na svoje domáce podmienky.

Spánok bol pre ľudí vždy veľkou záhadou a niekoľko bádateľov a vedcov sa snažilo prísť na pravú podstatu toho, čo sa počas tohto stavu deje s našou psychikou. Dnes už vieme, že ľudský mozog v noci prechádza viacerými fázami a každá z nich má svoju špecifickú úlohu.