Ako predísť jarnej únave? Stavte na zaručené tipy!

Jar, prebúdzajúca sa príroda, svieže farby i voňavý vzduch bývajú často impulzom k zmene našich zvykov či jedálnička. Na čo sa zamerať, aby ste prekypovali energiou?

Kruhy pod očami, mdlá pleť bez jasu a únava vás sprevádzajú na každom kroku. Stres a zrýchlené tempo možno badať na tele i na pleti. Veľkou mierou nás ovplyvňujú aj vonkajšie vplyvy – veľké množstvo prachu, výfukové plyny, dym z cigariet, klimatizované alebo prekúrené miestnosti a mnohé iné okolnosti si vyberajú svoju daň. Ako z toho von? Najvyšší čas naplánovať si zmenu a očistný program a telu i pleti dodať poriadnu dávku energie. Budete sa cítiť lepšie a budete prekypovať vitalitou. Pomocnú ruku vedia podať vhodne zvolené výživové doplnky, strava bohatá na antioxidanty a pomôže tiež zvoľnenie životného tempa s dôrazom na vaše potreby. Zbavte sa obáv z posilňovne, choďte cvičiť, behať alebo do svojho programu zaraďte svižnú chôdzu. Osvedčeným spôsobom relaxácie i detoxikácie je sauna, po ktorej je vhodné dopriať telu a koži hydratáciu a dostatok výživných látok, pokožka tak bude hebká, pružná a rozžiarená.

Ako predísť jarnej únave? Stavte na zaručené tipy!
Ako predísť jarnej únave? Stavte na zaručené tipy! (zdroj: komerčný článok)

Skúste jarnú silu prírody a vylepšite svoje zvyky

Vo svete panuje trend „well-beingu“. S prichádzajúcou jarou si dožičte i niečo špeciálne – zájdite do sauny alebo na masáž a predpíšte si očistnú kúru. Práve jar je vhodným časom na zmenu životného štýlu. Skúste ho čo najviac „ozeleniť“ a dostať do rovnováhy. Naordinujte si detox. Telu vtedy prospieva odľahčený jedálniček, je ideálnym obdobím pre začatie očistnej kúry a pôstu. Základom je dostatočný pitný režim. V dopoludňajších hodinách popíjajte teplú vodu, zázvorový čaj, medovú vodu či „obyčajnú“ vodu s citrónom. Určite však svojmu telu doprajte vitamíny a minerály, ktoré potrebuje v každom ročnom období. Sústreďte sa na pestrosť v jedálničku, stravu bohatú na zdravé tuky, fytonutrienty a doprajte si aj extra porciu proteínov. Načúvajte svojmu organizmu a sledujte, ako reaguje na podnety z vonkajšieho okolia. Vyhýbajte sa stresu, doprajte si kvalitný, zdravý spánok a vyvážený oddych. Už tri týždne v upravenom zdravšom režime stačia na to, aby ste pocítili príliv energie a radosti zo života. Tak čo, stojí vám táto zmena za to?

Ako predísť jarnej únave? Stavte na zaručené tipy!
Ako predísť jarnej únave? Stavte na zaručené tipy! (zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok