S rozkladacou pohovkou máte o hostí postarané

Hľadáte sedačku, ktorá by bola pohodlná na sedenie a zároveň by sa na nej dalo komfortne vyspať? Riešením je rozkladacia pohovka, čo znamená – dve funkčné veci v jednom kuse nábytku. Stačí si vybrať tú správnu, ktorá splní vaše očakávania.

S rozkladacou pohovkou máte o hostí postarané
S rozkladacou pohovkou máte o hostí postarané (Foto: ALBERO nábytok)

Sedačka do obývačky nemusí slúžiť len na sedenie. Môže byť zároveň výborným riešením spania v prípade, že čakáte rodinných príslušníkov či priateľov, ktorí u vás prenocujú. Na rozdiel od klasickej postele nezaberie toľko miesta a ak nemáte pre hostí k dispozícii ďalšiu voľnú izbu, uložiť ich môžete práve na ňu. Využijete ju v byte, ale aj v dome. Keďže je skladná, nezaberá zbytočne priestor v miestnosti a navyše vyzerá výborne, nech ju umiestnite kamkoľvek. Rozkladacia pohovka si jednoducho žije dvojitým životom. Počas dňa z nej máte pohodlný a štýlový gauč a v noci sa premení na veľkú posteľ pripravenú poslúžiť vašim potrebám.

Správny výber

Pri výbere rozkladacej pohovky je dôležité dbať na viacero faktorov, kupujete si ju predsa na niekoľko rokov. Je nepríjemné, ak sa vy alebo vaša návšteva po noci strávenej na gauči zobudíte so seknutým krkom. Pri kúpe treba preto prihliadať na kvalitu. Ak neviete, či sa rozhodnúť pre tvrdšiu alebo mäkšiu pohovku, nechajte si poradiť priamo od odborníkov v Albero nábytok, ktorí vám s výberom ochotne pomôžu. „Odborní predajcovia dokážu zákazníkom výrazne uľahčiť rozhodovanie a pomôcť pri voľbe správnej sedačky vhodnej práve pre nich,” hovorí Martin Škrabala, vedúci predaja spoločnosti Albero nábytok.

Aktuálne trendy

Dizajnéri tento rok holdujú výrazným farbám. Dominovať by mala fialová, ktorá je horúcim trendom sezóny a dokonca bola vyhlásená aj za farbu tisícročia. Ak patrí k vašim obľúbeným, určite po nej bez váhania siahnite. Ak vám v kombinácii s nábytkom či už vybratými doplnkami neladí alebo jednoducho túto farbu neobľubujete, skúsiť môžete jemnejšiu staroružovú alebo akýkoľvek iný odtieň ružovej. Nič nepokazíte ani sýtočervenou pohovkou, ktorá rozpáli oheň a teplo domova. Ak si však predsa len zvolíte trendy fialovú, doplnky laďte radšej v iných farbách, nech môže vyniknúť v celej svojej kráse.

S rozkladacou pohovkou máte o hostí postarané
S rozkladacou pohovkou máte o hostí postarané (Foto: ALBERO nábytok)

Stála nadčasovosť

Ak nepatríte k milovníkom trendov a sympatickejšia je vám nadčasovosť, ktorá vás neomrzí, tými správnymi odtieňmi vašej sedačky budú čierna, biela, piesková či stále veľmi aktuálna šedá. Pozor by ste si mali dať na svetelnosť v izbe a umiestnenie pohovky. V prípade blízkosti okien je vhodné zvoliť radšej svetlé farby, ktoré rýchlo nevyblednú. Navyše, k neutrálnemu tónu skôr doladíte výrazné doplnky so vzorom zvieracej kože či s metalickými odleskami, ktoré by tento rok nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Ideálnou voľbou pre milovníkov klasiky môže byť aj kožená sedačka v hnedej farbe, ktorá si drží punc luxusu už niekoľko rokov.

Prím hrá zamat

V kurze je vintage štýl i veľké masívne sedačky. Vybrať si môžete z množstva geometrických vzorov a prím v materiáloch hrá jednoznačne zamat. Ak sa preň rozhodnete, určite by mal zostať dominantou iba jedného kusu nábytku. Tomuto materiálu pristanú aj farby ako tmavomodrá či smaragdovo zelená. Zamat pôsobí skutočne elegantne, no treba povedať, že na údržbu je o niečo náročnejší ako klasické umývateľné poťahy sedačiek. Tie totiž jednoducho vyčistíte za pár minút. Ak máte domáceho miláčika alebo deti, je lepšie staviť na materiál nenáročný na údržbu, aby ste v konečnom dôsledku nezistili, že vybranú sedačku častejšie čistíte, ako na nej relaxujete. Slúžiť má predsa ona vám. Nikto nechce byť otrokom vlastnej domácnosti.

Úložný priestor

Výhodou môže byť aj dodatočný úložný priestor, ktorý sa dnes nachádza v množstve rozkladacích pohoviek a odbremení vás od drobností, ktoré dokáže bez problémov ukryť.

Ak už nič iné, vždy je dobré mať takýto typ pohovky poruke pre prípad, že vaša polovička začne znenazdajky chrápať.

Ešte stále ste sa nerozhodli? Tak navštívte priamo predajňu, kde si určite vyberiete tú svoju pohovku, ktorá vás nesklame. V Albero nábytok si totiž vyberie každý.

Text:PR