Výber zimných doplnkov – stavte na kvalitné materiály a originalitu

Oživte si svoj zimný šatník originálnymi doplnkami, ktoré budú nie len dokonale dopĺňať váš outfit, ale tiež príjemne zahrejú. Rôzne šály, šatky, čiapky, čelenky alebo rukavice, na výber máte toho naozaj veľa. Ako si ale vybrať správne doplnky z toho obrovského výberu, ktoré obchody ponúkajú? Poradíme vám, do čoho by ste mali investovať a čo si, naopak, nekúpiť.

Výber zimných doplnkov - stavte na kvalitné materiály a originalitu
Výber zimných doplnkov – stavte na kvalitné materiály a originalitu (Foto: unsplash.com)

Najdôležitejší je materiál

Predtým, než zavítate do obchodu, tak si stanovte rozpočet, za ktorý si chcete doplnky zaobstarať. Podľa toho si potom môžete vyberať značku a aj materiál. No nie vždy sa spájajú značkové veci aj s vysokou kvalitou. Takže odporúčame pohľadať nie len v značkových obchodoch, ale aj v tých klasických. Určite tam nájdete kúsky v skvelej kvalite za dobrú cenu.

Ak by sme vám mali odporučiť ako nakúpiť kvalitné dámske oblečenie dbajte na materiály, ideálne je zvoliť tie prírodné – bavlnu, viskózu, vlnu alebo kašmír. Kúsky za nižšiu cenu bývajú väčšinou zmesou prírodných a umelých vlákien. To nemusí byť zlé a určite je to lepšie, než kupovať si doplnky z čisto umelých materiálov. Tie vás nezahrejú a môžu byť pre pokožku nepríjemné.

Stavte na rôzne farby a textúry

Neutrálne kúsky oblečenia môžete doplniť farebnými doplnkami z výrazných materiálov. V trende sú napríklad vlnené čiapky vo výrazných farbách, farebné kožené rukavice alebo látkové kabelky na štýl „channel“. Hnedý, čierny alebo sivý kabát viete oživiť dlhým šálom so vzorom a z príjemného materiálu.