Zdraví a fit aj počas sychravých dní: Čím podporíme imunitu?

Chce to doping! Počas jesene by ste si mali dopriať vitamínov ešte o čosi viac ako inokedy. Na aké potraviny alebo ich zložky by ste sa mali zamerať a ktoré aktivity zaradiť do svojej rutiny?

Jeseň si žiada viac energie a antioxidantov

Na trhu nájdete mnoho superpotravín, na ktoré sa oplatí si posvietiť. Starý – dobrý špenát je skvelým zdrojom kyseliny listovej, ktorá pomáha udržiavať zdravý krvný obeh, navyše obsahuje antioxidanty, ktoré napomáhajú v boji s voľnými radikálmi. Zamiešajte si ho do šalátu alebo z neho uvarte polievku – jeseň je na to ako stvorená. Imunitný systém si žiada aj klasické „céčko“. Vedeli ste, že aj černice patria medzi významné zdroje vitamínu C, ktorý posilňuje imunitu, zdravie a zároveň detoxikuje? Čierne bobule majú vysoký obsah antioxidantov, regenerujú sliznicu a dodávajú zdravú farbu našej pleti. Hodia sa do akejkoľvek šťavy, k sladkému ovociu, aj k zelenej zelenine. Posilnite sa nimi v období chrípok a prechladnutí. Vedeli ste, až aj chia semienka obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov, vápnika, antioxidantov a Omega 3 mastných kyselín? Semienkami si možno posypať šalát, pridať ich do jogurtu, ovocného smoothie i ovsenej kaše alebo nimi zahustiť polievku. Do jedálnička zaraďte aj brokolicu – je bohatá na proteíny, pre kosti dôležitý vápnik, antioxidanty, vitamíny A, B1, B2, B9, C a K, fytoestrogén podporujúci kognitívne funkcie mozgu, draslík a kyselinu listovú. Na jeseň nešetrite ani zázvorom. Zahrieva, zmierňuje svalové bolesti, príznaky chrípky, nevoľnosť a závraty. Pite každý deň zelený čaj! Jedným z nespočetných benefitov je jeho veľké množstvo antioxidantov, vďaka ktorým sa naštartuje váš metabolizmus a zlepší imunitný systém!

Zdraví a fit aj počas sychravých dní: Čím podporíme imunitu?
Zdraví a fit aj počas sychravých dní: Čím podporíme imunitu?

Otužujte, imunitný systém sa vám poďakuje

Asi každý si v zime rád dopraje teplý kúpeľ, však? Teplá vaňa dokáže rýchlo prehriať celé telo a tiež je to jeden z najobľúbenejších spôsobov relaxácie, ktorý pomôže zahnať únavu a stres. A čo by ste povedali na osviežujúcu sprchu? Načerpáte energiu, prekrvíte nielen mozog ale aj organizmus, a ak sa pre vás stane otužovanie rutinou, zlepší sa aj obranyschopnosť vášho organizmu. Otužovanie – nielen v sprche, ale aj v prírode, patrí k metódam, ktoré roky napomáhajú k zdraviu a výrazne prospievajú imunitnému systému. Tak šup, skúste to tento rok aj vy!

Dobite si baterky sami!

Ak na jeseň častejšie strácate energiu, skúste ju dodať telu inak než energetickými nápojmi a čokoládou. V tradičnej čínskej medicíne je možné celé telo premietnuť do bodov na uchu. Aktivovaním týchto bodov si môžete sami dobiť energiu. Stlačte špičkami prstov ušný lalôčik a zatiahnite smerom dopredu, dozadu a dole. Preklápajte okraje ušnice smerom von a na okrajoch vždy zaťahajte dole – postupujte hore po okraji ucha až nahor. Potom špičku ucha podržte a vytiahnite nahor. Cvičenie zopakujte dvakrát alebo trikrát.

Podporte imunitu doplnkami stravy

Je preukázané, že niektoré prvky, vitamíny a ich zložky dokáže organizmus vstrebať lepšie z doplnkov stravy, niektoré zas nevieme prijať v potrebnom množstve, aby sme pokryli ich odporúčanú dennú dávku. Riešenie? Doprajte si na jeseň aj v inom ročnom období kvalitný doplnok stravy Herbalife Nutrition F2 Multivitamín pre ženy a F2 Multivitamín pre mužov, ktorý podporí imunitný systém, doplní zásoby železa, vápnika, draslíka a zabezpečí optimálny energetický metabolizmus i činnosť svalstva. Chráňte sa počas chladných jesenných dní a vybavte sa neviditeľným strážcom v podobe prvotriedneho doplnku stravy aj vy!

Zdraví a fit aj počas sychravých dní: Čím podporíme imunitu?
Zdraví a fit aj počas sychravých dní: Čím podporíme imunitu?

Komerčný článok