7 dôvodov, prečo by ste mali používať kávové zrno na pleť

Kto by nemal rád šálku kávy. Avšak po vypití ide často rovno do koša. To je však chyba! Káva môže stále dobre poslúžiť. Máme pre vás hneď niekoľko dobrých dôvodov, prečo by ste mali používať kávové zrno na pleť. Okrem toho, že káva hydratuje pleť, má aj ďalšie priaznivé účinky. Každá nielen „iná žena“ by mala tieto dôvody dobre poznať.

7 dôvodov, prečo by ste mali používať kávové zrno na pleť
7 dôvodov, prečo by ste mali používať kávové zrno na pleť (Foto: unsplash.com)

Káva je veľmi užitočná na vyhladenie kože a redukciu kŕčových žíl. Taktiež vám môže pomôcť odstrániť odumreté bunky kože. Jediné, čo musíte urobiť je premiešať nejakú práškovú kávu s vaječným bielkom a naniesť na tvár. Káva vs. celulitída? Jednoducho premiešajte kávu s olivovým olejom. Aplikujte túto zmes na postihnutú oblasť a zakryte ju plastovou fóliou. Nechajte ju 5 minút pôsobiť a opláchnite vodou.

Používajte kávu aj na odstránenie tmavých škvŕn a jaziev po akné. Tu je to, čo musíte urobiť – zmiešajte mletú kávu s nejakým detským olejom. Naneste túto zmes na tvár. Opakujte tento postup každý deň a tmavé škvrny zmiznú. Takéto využitie kávy ste určite nečakali, však? Skúste aspoň jeden z týchto zaujímavých typov a určite neoľutujete. Na magazíne NamZenam.sk nájdete aj viac podobných článkov.

Text: PR