Ako sa obliecť do fitka? Štýlovo a pohodlne!

Najlepšie výkony podávame vtedy, keď sa cítime pohodlne a zároveň príťažlivo. Platí to aj pri cvičení. Už dávno sa do fitness centra nechodí vo vyťahanom tričku a starých teplákoch. Zdravý životný štýl zažíva veľký boom a ponuka fitnes módy je mimoriadne rozmanitá. Ako si vybrať to správne oblečenie?

Doprajte si pohodlie

Hoci je fitness centrum určené v prvom rade na cvičenie, mnoho žien si ho mýli s prehliadkovým mólom. Ak to však myslíte so svojím zdravím a kondičkou skutočne vážne, vyberajte fitness oblečenie s rozumom. Malo by skvele sadnúť na vašu aktuálnu postavu, nesie vás ťahať, zarezávať sa do pokožky ani nijako obmedzovať. Musíte si v ňom bez problémov sadnúť, ľahnúť, zohnúť sa alebo obrátiť.

Ako sa obliecť do fitka? Štýlovo a pohodlne!

Ostaňte v suchu

Nikdy necvičte len v športovej podprsenke alebo extra krátkych šortkách. Pri cvičení totiž telo vylučuje pot a verte tomu, nikto nebude nadšený, ak bude po vás používať nejaký stroj. Z hygienických, ale aj zo zdravotných dôvodov je lepšie, ak si oblečiete aj dve vrstvy. Pokojne si na športovú podprsenku či tielko oblečte voľné tričko. Spodná vrstva bude odvádzať pot a druhá udrží svaly v teple.

Nezabudnite na správnu spodnú bielizeň

Pri cvičení je športová podprsenka nevyhnutnosťou. Nesmie byť príliš tesná, ani príliš voľná. Najlepšia je taká, o ktorej ani neviete, že ju máte. Najideálnejší dizajn je s prekríženými ramienkami na chrbte, ktoré zaručia, že bude pevne držať na mieste a nebude sa nikam posúvať. V porovnaní s podprsenkou sa na nohavičky zabúda a pritom je správny výber rovnako dôležitý. Najvhodnejšie sú bavlnené nohavičky jednoduchého strihu bez zbytočných ozdôb a aplikácií. Čipka ani tangá na cvičenie nepatria, pri niektorých cvikoch sa môžu nepríjemne zarezávať a dráždiť pokožku.

Nepodceňujte výber topánok

Výberu topánok venujte dostatočnú pozornosť. Na cvičenie sa odporúčajú kvalitné tenisky, ktoré dostatočne fixujú členok a majú hrubú podrážku. Myslite na to, že cez chodidlo sa na kĺby prenášajú nárazy spôsobené behom či skokom. Ak nie sú dostatočne utlmené, môžete si spôsobiť bolesti alebo úraz. Zároveň musia byť topánky ľahké a v správnej veľkosti. Do fitness centra vždy uprednostnite bielu podrážku pred čiernou, aby ste nepoškodili podlahu.

Doplnky, ktoré nesmú chýbať

K základnej výbave do fitness centra patrí aj uteráčik a fľaša s vodou. Ďalšie doplnky ako rôzne šatky, čelenky, potítka alebo rukavice na cvičenie si môžete zakúpiť, nie sú však nevyhnutnosťou. Veľmi populárne sú aj fitness náramky, ktoré monitorujú vašu fyzickú kondíciu a výkon. Hoci nejde o lacnú záležitosť, počas akcií a rôznych zliav sa dajú kúpiť lacnejšie. Svedčí o tom aj aktuálny leták Datart.

Koľko investovať?

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, celá výbava do fitness centra sa dá kúpiť pomerne lacno. Treba však vedieť, kde sa oplatí nakupovať. Skvelou inšpiráciou môže byť leták Lidl, ktorý je zameraný práve na fitness a zdravie.

Text: PR