Ako si vybrať lacný a kvalitný toner

Ak chcete ušetriť na nákladoch na tlač, máte na výber z mnohých ponúk alternatívnych tonerov a náplní. Aby ste vybrali dostatočne kvalitnú alternatívu, prinášame vám niekoľko užitočných rád.

Ako si vybrať lacný a kvalitný toner (Foto: unsplash.com)
Ako si vybrať lacný a kvalitný toner (Foto: unsplash.com)

Lacné tonery môžu byť aj kvalitné

Pri kúpe nového tonera môžete kúpiť originálny, kompatibilný (alternatívny) alebo prémiový toner. Originálne tonery sú vyrábané výrobcom tlačiarne. Ich výhodou je, že sa môžete spoľahnúť na kvalitu výrobcu vášho typu tlačiarne. Nevýhoda je ich cena. Alternatívne alebo kompatibilné tonery sú lacnejším riešením. Lacné tonery nemusia však byť menej kvalitné. Lacné kompatibilné tonery sa vyrábajú z nových dielov. Môžete sa spoľahnúť, že dokonale zapasujú do vašej tlačiarne a nepoškodia ju.

Ďalšie výhody kompatibilných tonerov

Lacné kompatibilné tonery vám prinesú výraznú úsporu nákladov na tlač. Nemusíte sa obávať ani zníženej kvality tlače. Aj lacné tonery vytlačia stranu bez zbytočných šedých šmúh. Tlač je ostrá a dobre čitateľná. Kompatibilné tonery okrem toho často vytlačia viac výtlačkov ako originálne tonery.

Na čo si dať pozor pri kúpe lacných tonerov

Lacné tonery kupujte od osvedčeného predajcu. Tonery by mali byť vyrobené z nových dielov a mali by byť označené certifikátom kvality. Dôležitým ukazovateľom je dĺžka poskytnutej záruky. Predajca kvalitných tonerov vám poskytne záruku 24 mesiacov.

Vyskúšajte toner Q2612A

Ak hľadáte toner k tlačiarni HP, vhodným riešením je napríklad alternatívny toner Q2612A. Toner q2612a vytlačí kvalitne až 2 000 strán. Je plne kompatibilný s niekoľkými typmi tlačiarne HP. Nemusíte sa báť, že sa pri výmene tonera vaša tlačiareň poškodí. Toner q2612a je vyrobený z kvalitných dielov. Plastový obal je pevný a neláme sa. Predajca vám naň poskytne záruku až 24 mesiacov.

Text: PR