Interiérové dvere ako vizitka nášho dobrého vkusu

Dávajú nám pocit súkromia, tlmia zvuky a domovom dodávajú na šarme a elegancii. Sú ako vstupná brána do každého toho uzavretého priestoru, z ktorých každý má svoj účel a využitie. Nepriehľadné chránia naše súkromie pred zrakmi cudzích a presklené, naopak, len symbolicky predeľujú miestnosť či iný priestor v dome. Môžu byť dominantné, ale tiež nenápadné a jednoduché. Áno, takéto sú interiérové dvere v našich domoch, bytoch či kanceláriách.

Interiérové dvere ako vizitka nášho dobrého vkusu
Interiérové dvere ako vizitka nášho dobrého vkusu

Jednoduché interiérové dvere podčiarkujú štýl svojich majiteľov

Každý z nás má svoj jedinečný vkus, či už sa to týka obliekania, zariadenia, ale aj výberu interiérových dverí. Niekto si potrpí na výrazný a moderný štýl, iní uprednostňujú jemné detaily v jednoducho ladenom interiéri. Tým však nechceme povedať, že jednoduchý interiér je menej krásny! Práve interiérové dvere môžu túto jemnosť a jednoduchosť buď podtrhnúť, alebo celkom rozbiť. Ak však siahneme po jemných odtieňoch dreva či dokonca bielej farbe, dotiahneme náš interiér k dokonalosti. Dokonca ani celosklenené dvere nebudú v takomto priestore pôsobiť nevhodne, ak miestnosti dominuje veľké zrkadlo či presklená vitrína.

Aké sú interiérové dvere bohémskych a romantických príbytkov?

Výber interiérových dverí patrí medzi finálne činnosti pri stavbe či rekonštrukcii domu. Ponuka trhu je bohatá a z množstva typov, dekorov a materiálov si dnes dokáže vybrať určite každý. V zariaďovaní sa veľakrát snažíme byť originálni a zaraďujeme do svojho domova prvky, ktoré sú od tých moderných na míle vzdialené, avšak pôsobia veľmi príjemným a útulným dojmom. Vystihujú nás, naše myslenie a náš pohľad na svet.
Či už patríme medzi večných romantikov, alebo skôr bohémov, naše cítenie a zmýšľanie bude mať vplyv aj na výber zariadenia či doplnkov a interiérových dverí nevynímajúc. A aj keď sú tieto dva štýly na prvý pohľad dosť podobné, vo výbere zariadenia sa môžu značne líšiť. Kým romantici siahnu vo väčšine prípadov po jemných bielych dekoroch, bohém zvolí dekor, ktorý bude pôsobiť extravagantne. Ale keďže obidva štýly sú typické svojou kreativitou a láskou k prírode, či dokonca k folklóru, v mnohých ohľadoch sa môžu ich cesty k vysnívanému domovu jemne prelínať. Kde ste sa našli vy?

Text a foto: PR