Najoľúbenejšie dámske hodinky. Čo stojí za ich príbehom?

Vyberáme si ich podľa značky, dizajnu či farby. Zdobia naše zápästia a čo-to vypovedajú aj o našej osobnosti. Viete však, kto alebo čo stojí za ich vznikom? A vďaka akým udalostiam máte teraz doma svoje hodinky? Poďte sa s nami pozrieť na príbehy a ľudí, ktorí stoja za obľúbenými značkami dámskych hodiniek.

Najoľúbenejšie dámske hodinky. Čo stojí za ich príbehom?
Najoľúbenejšie dámske hodinky. Čo stojí za ich príbehom? (Foto: pinimg.com)

Keď Švéd stretol Angličana

Hovorí sa: “Za všetkým hľadaj ženu”. V tomto prípade však za jednými z najvyhľadávenších dámskych hodiniek stoja muži, a to rovno dvaja. Všetko sa začalo, keď Filip Tysander, švédsky podnikateľ s online predajom hodiniek, cestoval po Austrálii. Práve tam stretol istého anglického gentlemana, ktorý ho zaujal svojimi hodinkami. Na ruke mu žiarili drahé hodinky doplnené o textilný NATO remienok. Táto šik kombinácia zaujala Tysandera do takej miery, že sa rozhodol osvojiť si ju a priniesť hodinky s vymeniteľným remienkom. Anglický gentleman sa volal Daniel Wellington.

Okrem jeho mena sa stala značka známa a obľúbená práve pre štýlovú eleganciu a možnosť vymeniť kožený remienok za textilný a získať tak v priebehu pár minút nové hodinky.
Doplňte svoj outfit hodinkami Daniel Wellington, v ktorých je anglický štýl všadeprítomný rovnako, ako kvalita materiálov.

Najoľúbenejšie dámske hodinky. Čo stojí za ich príbehom?
Najoľúbenejšie dámske hodinky. Čo stojí za ich príbehom? (Foto: blogspot.com)

Detstvo v objatí módy

Meno návrhára Michael Kors sa skloňuje v súvislosti so širokou škálou oblečenia a doplnkov. Kors, syn modelky, mal k móde blízko už od mala. Ako 5-ročný prešil svadobné šaty svojej matky pre jej druhú svadbu. Druhému manželstvu svojej matky zároveň vďačí za svoje meno. Pôvodne sa totiž tento Američan volal Karl Anderson. Pri zmene priezviska mu matka ponúkla i možnosť zmeny krstného mena a vtedy ešte Karl, ju bez zaváhania využil. A my ho ako Michaela poznáme dodnes.

Ešte predtým, ako Kors založil vlastné módne impérium, zožal úspechy u zákazničiek veľkých domov ako Bloomingdales či Bergdorf Goodman. Vďaka miestu hlavného návrhára francúzskeho módneho domu Celine sa zaradil medzi špičku francúzskych fashion dizajnérov.
Atraktívne šaty, kabelky či hodinky Michael Kors sú dostupné za atraktívne ceny, a preto tvorbu tohto oceňovaného umelca môžete nosiť napríklad aj vy.

Najoľúbenejšie dámske hodinky. Čo stojí za ich príbehom?
Najoľúbenejšie dámske hodinky. Čo stojí za ich príbehom? (Foto: filepicker.io)

Dvaja bratia s láskou k starým veciam

V 80. rokoch dostal podnikateľ Kosta Kartsotis v Dallase nápad. Bola ním výroba a vývoz originálnych hodiniek na Ďaleký Východ. O pláne povedal svojmu mladšiemu bratovi, a dvaja šikovní súrodenci už čoskoro založili značku Fossil.
Obaja mali záľubu v retro dizajne, ktorý sa prejavil i v jednotlivých modeloch hodiniek. Tie nachádzajú inšpiráciu v reklamách uverejnených v magazínoch 30. – 50. rokov. Nemenej originálna je i krabička, v ktorej vám budú hodinky doručené. Ide o box, ktorý pripomína klasické retro dózy a už sám o sebe je pekným darčekovým predmetom. Mimochodom, ak by ste hľadali spojitosť medzi názvom značky a retro hodinkami, nebude tomu celkom tak. “Fossil” bola prezývka, ktorú mali bratia pre svojho otca.

Ak aj vy patríte medzi dámy so slabosťou pre retro štýl, medzi hodinkami Fossil si určite nájdete také, ktoré si zamilujete.

Text: PR