Odleťte aj vy do teplých krajín a užite si dovolenku

Pre niekoho je čas na oddych najmä v lete. Iný si rád užíva zimnú lyžovačku. A dá sa zažiť leto aj v zime. Stačí, ak sa vyberiete na dovolenku do teplých krajín.

Odleťte aj vy do teplých krajín a užite si dovolenku (Foto: tiptravel.sk)
Odleťte aj vy do teplých krajín a užite si dovolenku (Foto: tiptravel.sk)

Last minute dovolenka to vyrieši

Last minute dovolenka je výbornou voľbou najmä kvôli finančným prostriedkom, ktoré ušetríte. Pri výbere však musíte rátať s tým, že ponuka last minute dovoleniek nie je taká bohatá ako ponuka dovoleniek za bežné ceny. V ponuke cestovných kancelárií je ale vždy z čoho vyberať. Ak chcete kúpiť svoju dovolenku naozaj výhodne, jednotlivé ceny pobytov je vhodné porovnať s cenami za porovnateľné zájazdy bez zľavy. Pred kúpou si nezabudnite zistiť čo najviac informácií o hoteli a jeho vybavení. Kým budete čakať na najlepšie ponuky last minute dovolenky, pripravte si všetko potrebné na cestu. A na záver sa pripravte na rýchle balenie kufrov.

Kam sa vybrať?

V ponuke last minute dovoleniek prevládajú letecké zájazdy do známych aj menej známych letovísk. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú tiež zimné last minute pobyty. Môžete sa tak vybrať na lacnejšiu lyžovačku či zimnú turistiku. Alebo si môžete vybrať cestu do exotických krajín a zažiť leto aj uprostred zimy. Strávte Vianoce, Silvester alebo mrazivý január na teplých plážach a kúpaním v mori.

Dovolenka na Chalkidiki? Prečo nie

Grécky polostrov Chalkidiki je obľúbenou destináciou nielen slovenských turistov. Prekrásne pieskové pláže a čisté more sú atraktívnym lákadlom. Užiť si môžete aj nákupy, romantické prechádzky a príjemné posedenie v tradičnej gréckej kaviarni. Dovolenka Chalkidiki vás prekvapí aj príjemnou, srdečnou atmosférou, kvalitou reštaurácií a barov. Na plážach nájdete možnosť športového vyžitia. Väčšina hotelov má tiež vlastný bazén. Počas dovolenky na Chalkidiki vám odporúčame využiť aj možnosť fakultatívnych výletov a spoznať prírodné či historické krásy Grécka.

Text: PR