4 zaujímavé fakty o internetovej zoznamke

Z internetovej zoznamky sa stal fenomén. Štúdia vo Veľkej Británii odhalila, že viac ako 50 % mladých párov do 20 rokov sa zoznámilo online. Lenže tam tento prieskum neskončil, podľa odhadov odborníkov sa v roku 2031 zoznámi online viac ako polovica všetkých párov bez ohľadu na vek. Zaujímavé údaje, čo poviete? Tieto riadky vám prezradia štyri ďalšie fakty o internetových zoznamkách.

1. Ako vnímajú online zoznamovanie ľudia
S príchodom zoznámenia na internete veľa ľudí tento spôsob odsudzovalo. Vraj je to nedôstojné, trápne či dokonca úbohé. A na konkrétne čísla si v roku 2015 posvietila americká spoločnosť Pew Research. V tomto roku si myslelo až 59 % opýtaných, že online zoznamka je super spôsob, ako spoznať nových ľudí, pričom v roku 2011 si to myslelo iba 44 %. A čo tí, ktorí to považujú za spôsob zoznamovania sa pre zúfalcov? Tých bolo v roku 2011 až 29 %, no v roku 2015 ich počet klesol na 23 %.

2. Je skutočne iba pre mladých?
Aj vďaka pikantným erotickým zoznamkám sa hovorí, že tento spôsob je hlavne pre mladých ľudí. Jasné, je ich tu väčšina – najväčšie zastúpenie tu majú ľudia vo veku od 18 do 24 rokov, ktorých je tu podľa Pew Research 27 % zo všetkých opýtaných. Ale nájdeme tu stále viac používateľov v pokročilom veku. Napríklad v roku 2013 tu bolo iba 6 % používateľov vo veku 55-64 rokov, no v roku 2015 sa ich počet zdvojnásobil.

3. Koľko ľudí, ktorí sa zoznámili online, boli na rande
Pre prieskum Pew Researchu Američania prezradili, že až jedna tretina z nich nebola na rande s nikým, koho spoznali online. Ale až 66 % používateľov online zoznamky sa v skutočnom živote stretlo s niekým, koho spoznali vo virtuálnom svete. Čo poviete na toto číslo?

4. Neromantický fakt na záver
Trh online randenia v USA mal v roku 2014 hodnotu 2,2 miliardy dolárov, čo znamená 3,5% nárast od roku 2008. Podľa časopisu Forbes je v USA až 2500 rôznych poskytovateľov služieb v oblasti online zoznámenia a na celom svete ich je približne 8000. A to každý rok pribudne 1000 nových. Aj to hovorí o popularite tohto spôsobu zoznamovania sa.

Text: PR, fotografia v článku – zdroj topky.singles