Najčastejšie dôvody, prečo uprednostniť strieborné šperky

Nielen zlato a platinu, ale aj striebro si ľudia už niekoľko storočí spájajú s luxusom. Ide o vzácny kov, ktorý vďaka svojim vlastnostiam umožňuje umeleckým šperkárom z neho vytvárať tie najkrajšie ozdoby vášho tela.

Najčastejšie dôvody, prečo uprednostniť strieborné šperky
Najčastejšie dôvody, prečo uprednostniť strieborné šperky (Foto: arem.sk)

Výhod strieborných šperkov je ale oveľa viac a ak ste sa rozhodli nimi ozvláštniť svoj štýl, niektoré z nich vám teraz predstavíme.

Strieborné šperky sú vysoko odolné

Ak sa o ne budete dobre starať, krásne strieborné šperky vám môžu vydržať a robiť radosť celý život. Majitelia týchto klenotov vedia, že ich kúsky môžu vyzerať rovnako dobre aj po štyridsiatich rokoch!

Niektoré z vašich dobre vyrobených kúskov sa v budúcnosti môžu dokonca stať dedičstvom rodiny.

Aby ste si ale boli istí, že v obchode dostávate najkvalitnejšie šperky, mali by ste nakupovať od renomovaných spoločností pôsobiacich v klenotníctve. Za ich odolnosťou je v prvom rade skrytá kvalita kovu.

Držte krok s trendmi

Každá žena, ktorá rada drží krok s najnovšími správami v oblasti módy a šperkov, vie, že tempo rýchlo sa vyvíjajúcich trendov šperkov môže byť závratné.

Našťastie popularita moderných šperkov znamená, že je takmer vždy zaručené, že sa v nich nachádzajú zaujímavé kúsky. Luxusné strieborné prívesky sú toho skvelým dôkazom.

Udržiavanie takýchto strieborných modelov po ruke a pri striedaní šperkov je preto istý spôsob, ako si zaistiť, aby ste vždy vyzerali čo najlepšie.

Strieborné šperky sú hypoalergénne

Na rozdiel od kúskov, ktoré sú vyrobené z lacného niklu, mosadze alebo iných základných kovov, ktoré môžu dráždiť vašu pokožku, strieborné šperky neobsahujú kovové prísady, ktoré vám môžu spôsobiť alergickú reakciu.

Ľudia, ktorí sú alergickí na kovy, ako je nikel alebo mosadz, môžu teda nosiť strieborné šperky zo striebra bez obáv. Toto je obzvlášť dôležité pre doplnky, ako sú náušnice, pri ktorých nosení vám nehrozia žiadne komplikácie.

Text:PR