Minerálka – prečo by ste ju NEmali piť?

Zvykli sme si na to, že si dávame či už čistú minerálku alebo sladené perlivé nápoje takmer ku všetkému a nahradíme nimi tak čistú vodu. No aj keď sa nám môže zdať, že je minerálka neškodná a dodáva nášmu telu potrebné minerály, nemusí to byť úplne tak. Pozrite sa teda na pár dôvodov, prečo by ste sa mali minerálke vyhýbať a radšej ju nahradiť čistou vodou. 

Minerálka - prečo by ste ju nemali piť?
Minerálka – prečo by ste ju nemali piť? (Foto: pixabay.com)

Typ minerálok na každý deň

Existuje viacero typov minerálnych vôd a ak tieto vody chcete piť denno denne, mali by ste vyberať také vody, ktoré sú nízko mineralizované. Práve tie telu až tak neškodia a nebudú mať na organizmus nejaké značne negatívne účinky. Tieto vody sa väčšinou označujú ako stolové alebo pramenité.

Problémy z vysokého množstva minerálov

Problémy v tele vznikajú z minerálov z ich nadmerného množstva. Pri dlhodobom prekročení denného limitu minerálov môže spôsobovať hypertenziu, taktiež môžu nastať problémy s obličkami, ktoré obličky nestíhajú správne a dostatočne spracovať, takže sa tam zanášajú a môžu vznikať obličkové kamene. Vysoké množstvo minerálov sa taktiež roznáša hlavne krvou, takže aj tam sa môže začať ukladať a vznikajú tak vápnikové pláty.