Tapety – do ktorých izieb ich použiť?

Tapety sú trendom vyskytujúcim sa za posledné roky celkom často. Aj keď boli v sedemdesiatych rokoch v móde oveľa viac, v súčasnosti sa v modernejšom šate vyskytujú taktiež veľmi často. Do ktorej miestnosti by ste mali tapety zvoliť, aby pekne dotvorili priestor? Dáme vám aj pár tipov, kde môžete takéto tapety nájsť. 

Tapety - do ktorých izieb ich použiť?
Tapety – do ktorých izieb ich použiť? (Foto: unsplash.com)

Detská izba

Tapety do detskej izby môžu byť veľmi pekným dotvorením priestoru a dokážu ho veľmi pekne oživiť. Ak zvolíte správny vzor a farbu tapiet, ktorú zladíte s farbou stien, kde sa tapeta nenachádza, detská izba vášho dieťaťa môže vyzerať ako z časopisu. Samozrejme, pri výbere tapiet musíte zvážiť aj vek a preferencie dieťaťa, no existuje aj veľa nadčasových a zaujímavých druhov tapiet.

Takou novinkou alebo trendom vo svete tapiet sú také, na ktoré si môžu deti kresliť alebo písať, a dajú sa potom jednoducho zotrieť. Taktiež sa dá nakresliť aj vlastný dizajn tapety, kde môžete zahrnúť všetko, čo vaše dieťa miluje. To sa potom však odzrkadľuje aj na cene, keďže by vám museli takúto tapetu spraviť úplne na mieru. Skomplikovať sa to môže vtedy, ak dieťa vyrastie a tapety sa mu prestanú páčiť. V tom prípade tapety odstránite a na internete nájdete návody ako ich odstrániť jednoducho.

Obývačka, kuchyňa a kúpelňa

Aj do týchto miestností si môžete dať tapety, no tu už by ste mali zvoliť kvalitnejší a jednoducho zmývateľný variant. Na tento účel sú vhodné práve vinylové tapety. Tento materiál je oveľa viac odolnejší vode a vplyvom, ktorým musia podliehať v domácnosti.

Tapety - do ktorých izieb ich použiť?
Tapety – do ktorých izieb ich použiť? (Foto: unsplash.com)

Taktiež tapety z tohto materiálu vynikajú veľmi dlhou životnosťou. Na údržbu sú tiež veľmi jednoduché, stačí ich umývať vodou zmiešanou s jarou. Samozrejme, treba ich potom úplne vysušiť. Aplikácia je tiež jednoduchá a zvládnete ju sami bez pomoci odborníka. Táto činnosť však vyžaduje čistotu, precíznosť a hlavne veľkú dávku trpezlivosti, na to netreba zabúdať.

 

Text: PR