Vôňa podľa znamenia? Prečo nie!

Parfém si obvykle vyberáme podľa nosa a vkusu, no ak ste nerozhodní, možno vám pomôže rozdelenie vôní podľa astrológie. Každé znamenie má totiž svoje typické povahové črty, na základe ktorých sa mu dá priradiť aj vôňa vyhovujúca jeho povahe. Chcete vedieť, ktorá patrí práve k vášmu znameniu?

Vôňa podľa znamenia? Prečo nie!
(zdroj: unsplash.com)

Kvetinové vône sa hodia všetkým

Aktívne, impulzívne a občas až bláznivé ženy v znamení Barana, ocenia najmä živé, trochu drzé a opovážlivé vône. Mali by siahnuť po citrusovo-ovocných či orientálno-kvetinových vôňach. Opakom akčných „Baraniek“ sú pokojné a mierne ženy v znamení Býka, ktoré ocenia kompozície exotických vábivých aróm. Aj preto by mal byť parfém vyhovujúci ich povahe zmesou dokonalej jednoduchosti a rafinérie. Ženy v tomto znamení obľubujú hlavne prenikavé a bohaté vône, najlepšie kvetinovo-ovocné. A čo rozpoltení Blíženci? Keďže ich najviac nadchýna rozmanitosť, aj vôňa vhodná pre nich môže byť rozmanitá a môžu ju častokrát meniť. Najviac sa im však hodia jemné, mladistvé parfémy, ktoré sú svieže a kvetinovo-drevité. Povahovo pokojné Račice v sebe skrývajú silné city. Ich citlivý a romantický temperament ich predurčuje k ľahkým vôňam, vyžarujúcim ženské teplo a zmyselnosť. Aj im sa hodia kvetinovo-citrusové vône.

Aby ste voňali ako Bardotka

Každý, kto sa narodil v znamení Leva má cit pre kvalitu, obľubuje luxusné vône. Pre ženy tohto znamenia sú vhodné parfémy, ktoré sú jedinečné a pútavé. Svet Panny oproti Levovi tvoria všedné dni. Napriek tomu však vyžaruje prirodzenú zmyselnosť, a práve preto sa pre ňu hodia jemné parfémy, vône, ktoré nie sú výstredné, ale predsa vyvolajú pozornosť okolia. Sú to napríklad kvetinové vône obsahujúce fialku alebo ružu. Milé a príjemné Váhy, ktoré majú všetci radi, majú veľmi dobrý estetický zmysel a vkus. Majú preto radi parfémy, ktoré požičiavajú svojim nositeľom pôvab vyžarujúci zo žien ako napríklad Brigitte Bardot a Catherine Deneuve. Sú to najmä kvetinovo-ovocné vône. Škorpión, povahovo vášnivý aj zdržanlivý súčasne, má vitálnu a nevyspytateľnú osobnosť a verí v silu hlbokých vzťahov. Pre ženy tohto znamenia sú vhodné sladkasté, príťažlivo tajomné vône, z ktorých vyžaruje ženskosť. Najlepšie parfémy pre ženy v tomto znamení sú teda tie kvetinovo-orientálne.

Výnimočná a zasnívaná, alebo sebavedomá a silná?

Optimista z celej duše, ktorý nepozná nemožné – to je Strelec. Jeho vitalita vyžaruje neustále šťastie a napĺňa celé jeho okolie. Pre temperamentnú osobnosť týchto žien sa hodia kvetinové, ľahké vône, ktoré sú súčasne klasické, ale aj športovo-elegantné. Vône, ktoré motivujú k takémuto pozitívnemu zmýšľaniu a dobrej nálade sú napríklad tie citrusovo-kvetinové a orientálno-drevité. Kozorožec má prevažne konzervatívny vkus, pretože sú preňho dôležité pevné morálne hodnoty. Ženy tohto znamenia sú sebavedomé, silné a energiu vyžarujúce, vedia čo chcú, sú samostatné a ambiciózne. Pravdepodobne použijú silnú, klasickú vôňu, ktorá sa hodí k oblečeniu i líčeniu, prevažne orientálno-korenistú. Veselé a bezstarostné, také sú ženy narodené v znamení Vodnára. Rady vyčnievajú z davu a pre takéto výnimočné ženy je potrebný aj výnimočný parfém. Má rada ľahké, šumivé, mladistvé parfémy, ktoré ju prefíkane a jemne obklopia. Vône, ktoré keď niekto zacíti, hneď bude vedieť o koho sa jedná – napríklad kvetinovo-drevité. A na záver sme si nechali znamenie so zložitou, z viac povahových čŕt zloženou osobnosťou. Ženy-Ryby sú večne zasnívané, preto sú pre ich romantickú osobnosť vhodné jemné, priezračné vône. Odporúčame hlavne kvetinovo-ovocné vône. Ak by ste si chceli podľa tohto rozdelenia dokúpiť vôňu, ktorú ešte nemáte a hodí sa k vášmu znameniu, odporúčame využiť kupóny na parfémy s vami vybraným zložením.