Vypadávajú vám vlasy? Tipy a triky, ako to obmedziť a podporiť rast nových

Problém s nadmernou stratou vlasov trápi nielen ženy, pre ktoré sú vlasy ich korunou krásy, ale aj mužov. Môže to mať niekoľko dôvodov: nadmerný stres, stravovanie, branie liekov, nevhodná manipulácia s vlasmi alebo nejaká choroba. Ak za tým neskrýva žiadne ochorenie, môžete tomu zamedziť vďaka našim nasledujúcim tipom.

Vypadávajú vám vlasy? Tipy a triky, ako to obmedziť a podporiť rast nových
(zdroj: unsplash.com)

Pozor na tesné gumičky

Ako sme už spomínali, vlasom je potrebné dodávať dostatočnú výživu nielen zvonka, ale aj zvnútra. Samozrejme, netreba podceňovať ani kvalitnú vlasovú kozmetiku, ideálne s čo najmenším množstvom chémie. Nezabúdajte ani na kondicionéry a vlasové masky. Čo najviac eliminujte nevhodné spôsoby manipulácie s vlasmi, ktoré ich oslabujú, ako je napríklad pravidelné žehlenie, kulmovanie alebo farbenie. Pred tepelnou úpravou vždy vlasy ošetrite vhodným prípravkom. Rovnako neuťahujte vlasy tesnými gumičkami a príliš často ich neumývajte a nečešte.

Účinná je aj samomasáž

Na podporenie rastu nových vlasov a tiež predchádzanie ich padaniu je dobrá aj masáž vlasovej pokožky. Stačí aj to, ak sa budete pravidelne masírovať končekmi prstov, hoci aj krátko. Pokojne môžete siahnuť po nejakom rastlinnom oleji, ktorý má na vlasy priaznivý vplyv. Odporúča sa napríklad ricínový, ale ten rozrieďte s iným rastlinným olejom. Dostupné sú aj rôzne špeciálne masážne kefy, ktorými sa môžete masírovať napríklad aj počas umývania vlasov šampónom.

Vyskúšajte odvar zo žihľavy

Eliminovať stres v živote nie je také jednoduché. Uponáhľaný životný štýl tomu veľmi nepomáha. Stres sa samozrejme spája so zvyšovaním rizika zdravotných problémov a jedným z nich je aj vypadávanie vlasov. Pomôcť vám môže napríklad aj pohyb, joga alebo akékoľvek iné cvičenie, pri ktorom sa vylučujú endorfíny. Nesmieme však zabúdať ani na recepty starých mám – bylinky. Blahodárny vplyv na vlasy má napríklad žihľava, rozmarín, lopúch a mnohé ďalšie. Využiť ich môžete vo forme odvarov na oplachovanie vlasov alebo rôznych prípravkov, ktoré dostanete kúpiť v lekárni či drogérii.