Pripravte sa na leto! Po Veľkej noci meníme pneumatiky za letné

Motoristi si sviatky počas roka spájajú aj s nemilými povinnosťami, akými je prezúvanie pneumatík. A tak len čo sa v kalendári objavuje Sviatok všetkých svätých alebo prejdeme veľkonočný týždeň, vieme, že je čas meniť zimné gumy za letné. Či bude táto výmena naozaj taká jednoduchá, ukáže stav odložených letných pneumatík.

Pripravte sa na leto! Po Veľkej noci meníme pneumatiky za letné
(zdroj: komerčný článok)

Nekonečný kolobeh výmeny pneumatík

Hoci to je občas otravné, zvlášť pre tých z nás, čo na výmenu pneumatík nemáme čas alebo schopnosti, zvykli sme si, že je to nutné. Prezúvanie gúm nevymysleli preto, aby sme každý polrok šaškovali okolo auta s kolesami a špinili si ruky. Materiál a povrchová úprava pneumatík boli navrhnuté tak, aby si rozumeli s konkrétnymi typmi vozovky, či je klzká, rozpálená, alebo zľadovatená. Na zimných gumách sa síce nemusíme obávať o našu bezpečnosť ani v lete, keď sa však dostane do popredia otázka úspory paliva či hlučnosti, vieme, že raz za päť a možno aj viac rokov sa oplatí zainvestovať do kvalitných letných pneumatík. Všetko závisí od toho, ako jazdíme, či jazdíme šetrne, veľa alebo málo a na akom type vozoviek (diaľnice, mestské cesty, zničené cesty). A potom je tu aj iná možnosť, ktorú vítajú všetci, ktorí sa výmenou pneumatík nechcú nechať zdržiavať. Celoročné pneumatiky netreba prezúvať každý polrok, ale na druhej strane sú vhodné len do tých lokalít, kde toho snehu a ľadu až tak veľa nie je.

Letné pneumatiky už v ponuke

Nezaháľajte a čím skôr skontrolujte letné pneumatiky, ktoré ste po sezóne upratali na stojan do garáže alebo pivnice. Prezrite si dezén pneumatík, či vyhovuje požiadavkám podľa zákona, a ak zbadáte, že je tenší alebo poškodený, radšej si zadovážte nové pneumatiky. V ponuke predajcov sa vyskytujú už aj nové modely letných pneumatík, buďte medzi prvými, čo ich vyskúšajú. Ak máte obavy z ich kvality, riaďte sa hodnoteniami nezávislých testov pneumatík alebo si vypýtajte radu od samotného predajcu pneumatík. Dobrí predajcovia vám aj na diaľku pomôžu s výberom, ale tiež garantujú rýchle dodanie produktov či výhodné ceny. Pneumatiky Matador, Barum, Nexen, Continental, Fulda, Hankook, Nokian, Vredestein sú pripravené poradiť si s letnými cestami, aby bola vaša jazda bezpečná, šetrná a komfortná.

Komerčný článok