Zdravé recepty na desiatu do práce či do školy

Hlad nás môže postihnúť kdekoľvek, preto sa na to treba vopred pripraviť. V opačnom prípade sa môže stať, že siahnete po menej zdravých alternatívach. Ak sa snažíte chudnúť, vždy by ste si mali do práce alebo školy pripraviť zdravú desiatu. Navyše sa vám podarí ušetriť peniaze z každodenného míňania.

Zdravé recepty na desiatu do práce či do školy (Foto: unsplash.com)

Chlieb s oblohou

Pečivo je jednou z najlepších alternatív na desiatu. Príprava je rýchla a toto jedlo si môžete variabilne upravovať podľa toho, na čo máte v ten deň chuť. Čo sa týka výberu pečiva, tak ideálny je ražný chlieb alebo iný druh celozrnného chleba. Obloha je potom už len na vás – na sladko môžete pridať džem, arašidové maslo, ovocie či oriešky, na slano je vhodná tvarohová nátierka, avokádo, vajíčka a zelenina.

Jogurt a cereálie

Ak ráno nestíhate, ale chcete si aj napriek tomu pripraviť desiatu do školy či práce, jogurt a cereálie sú najlepším riešením. Toto jedlo vám doplní bielkoviny a sacharidy vám dodajú rýchlu energiu. Pri jogurte je najzdravšou alternatívou grécky jogurt. Má vysoký obsah bielkovín a nízky obsah tukov aj sacharidov. Pri cereáliách si dajte pozor na obsah cukru, pretože niektoré produkty sú nadmerne sladené. 

Ovocie s arašidovým maslom

Ďalším z rýchlych alternatív je ovocie. Obľúbené sú jablká, bobuľové ovocie, citrusy alebo jahody. Ideálne je nakrájať si ho do misky a potom si ho jednoduchšie vychutnáte. Veľa z nás sa len z ovocia nezasýti. Preto je vhodné kombinovať ho na desiatu s rôznymi druhmi orechov alebo ho môžete namáčať do tekutého arašidového masla. Tuky v orechoch vás nasýtia na dlhšiu dobu.