Tajomstvo suchých nôh: Pohodlné jesenné topánky

Jeseň nám napriek svojim žiarivým farbám lístia a šarmu neopakovateľnej atmosféry prináša chlad, dážď a blato. Aby ste sa mohli v takomto počasí a prírode bez problémov poprechádzať, musíte vymeniť letné šaty za kabáty a zimné bundy a ľahké sandále alebo lodičky za čižmy.

Tajomstvo suchých nôh: Pohodlné jesenné topánky
Tajomstvo suchých nôh: Pohodlné jesenné topánky (zdroj: unsplash.com)

Ako však vybrať dámsku jesennú obuv, aby boli vaše nohy v teple, suchu a zároveň vyzerali štýlovo a príťažlivo?

​V čom sa skrýva tajomstvo suchých nôh?

S príchodom jesene by sme si mali aktualizovať šatník a kúpiť topánky, ktoré udržia naše nohy v teple a suchu. Aby vás nová vec ale hneď pri prvom použití nesklamala, musíte vedieť, podľa akých kritérií si takúto obuv vybrať.

Prvá vec, ktorej by ste mali venovať pozornosť, je materiál. Najlepšie je kupovať výrobky z pravej kože, pretože neprepúšťajú vlhkosť a „dýchajú“, aby sa noha nepotila. Sú však dosť drahé, je to ale investícia do vášho pohodlia na niekoľko sezón.

Výška podrážky musí byť najmenej 1-2 centimetre, inak obuv zvlhne. Z tohto pohľadu budú optimálnou voľbou modely so stabilnou pätou a klinovými podpätkami s platformou v oblasti prstov. Aby vás neprekvapilo nevyspytateľné zimné počasie, mali by ste mať v zálohe aj pekné snehule.

• Uistite sa, že je podrážka dostatočne pružná a odolná, aby odolala každodenným podmienkam.

• Pri výbere obuvi s podpätkami dbajte na to, aby bola dostatočne pevná a bola prichytená o priehlavkovú oporu. Pokúste sa vybrať stabilné modely so stúpaním nie väčším ako 3-4 centimetre.

• Skontrolujte stav päty a špičky – mali by dobre držať tvar. Zatlačte na ne prstami a uvidíte, ako sa materiál správa.

​Štýlové dámske čižmy sú najlepšie a univerzálne riešenie

Daždivé dni počas jesene nie sú ničím výnimočným. Tvoria väčšinu tohto ročného obdobia, a preto by si každá žena, pripravujúca sa na zlé počasie, mala kúpiť klasické štýlové dámske čižmy alebo dnes veľmi obľúbené „gumáky“.

Tento typ obuvi zastupuje veľký výber modelov v rôznych farbách a prevedeniach, vysokých i nízkych, so zaoblenými alebo dlhými špičkami a dokonca aj s podpätkami. V závislosti od obdobia, na ktoré je táto obuv navrhnutá, môže byť zateplená alebo klasická. Dôležité je, že v nej vaše nohy zostanú suché.

September nám často spríjemňujú aj teplé letné dni. V takomto počasí sa zasa chcete obliecť čo najľahšie a najkrajšie. Hrejivému slnku by ste však nemali príliš dôverovať – ​​teplota začína klesať a v letných topánkach sa noha rýchlo ochladzuje, čo môže spôsobiť oslabenie imunity.

Topánky s uzavretou špičkou sú v tomto období vynikajúcou voľbou. Obzvlášť dôležité sú modely na vysokej platforme s podpätkom alebo klinovým podpätkom – nedovolia vám namočiť nohy a budú vyzerať dobre s akýmkoľvek súborom. Tak si ich vyberte a jesennou i zimnou prírodou pohodlne kráčajte.

Komerčný článok