Vyberáme si najpohodlnejšie legíny na cvičenie. Na čo si dať pozor?

Ženy legíny milujú, pretože sa v nich cítia doslova ako v druhej koži. Sú mäkké, príjemne sa nosia, pekne zvýrazňujú ženskú postavu a pri pohybe ich ani nevnímate, nikde neťahajú, netlačia ani inak neobmedzujú. Práve preto sú voľbou číslo jeden na mnohé druhy športu a cvičenie.

Vyberáme si najpohodlnejšie legíny na cvičenie. Na čo si dať pozor?
Vyberáme si najpohodlnejšie legíny na cvičenie. Na čo si dať pozor? (zdroj: komerčný článok)

Vyrábajú sa v mnohých dizajnoch a farebných prevedeniach, aby ste si ich mohli ľahko zladiť k ostatnému športovému oblečeniu a obuvi. Nebudete mať problém nájsť si tie pravé pre vás! Ako si kúpiť športové legíny, aby ste s nimi boli na sto percent spokojné? Pripravili sme si pre vás prehľad najdôležitejších faktorov, ktoré si treba všímať. Sú navzájom prepojené a keď si dáte pozor na každý bod, vyhnete sa sklamaniu.

Zvoľte si ideálny materiál

Pri výbere materiálov máte niekoľko možností. Legíny sa šijú z bavlny, ale aj syntetických a recyklovaných materiálov a každý má trochu iné vlastnosti. Rozhodujte sa teda najmä podľa toho, na aký druh športu legíny potrebujete a čo od nich očakávate.

Bavlna je mäkká, nenáročná na údržbu, priedušná a býva obľúbenou voľbou napríklad na jogu. Jej nevýhodou bývajú vyťahané kolená, ak dlhšie kľačíte. Polyester, elastan, sú nekrčivé, elastické a dobre držia svoj tvar. Zmes bavlny a syntetických látok kombinuje to najlepšie z oboch svetov.

Dostatočne hrubý a pevný materiál zabráni tomu, že keď sa ohnete, nebude vám presvitať spodná bielizeň. Ak sa chcete pri cvičení cítiť pohodlne a nechcete sa obávať neželaných odhalení, všímajte si nielen to, akú majú farbu, ale aj to, aká je hustota látky.

Vyberte si správnu veľkosť a dĺžku

Pri nákupe cez internet sa riaďte veľkostnou tabuľkou, ktorú nájdete pri každom produkte. Porovnajte svoje miery s údajmi v nej a rozhodnite sa, aká veľkosť im zodpovedá najlepšie. Neoplatí sa kupovať si menšiu, alebo naopak väčšiu veľkosť, ako potrebujete, pretože vám legíny budú pritesné a nebudete sa v nich cítiť a pohybovať pohodlne. Opticky vám pridajú kilá navyše, ktoré ani nemáte, pretože tesné oblečenie vytvorí nevzhľadné zárezy a zvýrazní každý faldík, a to predsa nechcete. Vo väčšom čísle zase budete pôsobiť nedbalo a legíny vám budú dlhé.

Legíny si môžete vybrať v klasickej dĺžke po členky, alebo trištvrťové či s dĺžkou nad kolená v závislosti od sezóny a osobných preferencií.

Budú sa vám hodiť?

Pri cvičení chceme všetky pôsobiť sebavedomo. Povedali by ste, že športový úbor má vplyv na naše výkony? Je teda úplne prirodzené, že sa chceme dokonale zladiť. Vyberajte si farby podľa toho, aké odtiene vám pristanú a čo sa vám bude ľahko kombinovať so zvyškom šatníka. Čierna či tmavosivá sú univerzálne a všestranné farby, ktoré dokážu opticky zoštíhliť a nikdy nevychádzajú z módy, no ak máte rada najnovšie trendy, hitom sezóny sú aj neónové farby a zaujímavá potlač.

Ideálny pomer kvality a ceny nájdete v internetovom obchode bolf.sk. Vyberte si moderné dámske legíny podľa vašich predstáv! Využite výhodné akcie a doprajte si krásne kúsky, ktoré obohatia váš šatník.

Komerčný článok